Fat - Fit Mama

Poświęcam dzieciom, sportom i pracy dużo czasu stąd niewiele piszę i publikuję. Porzuciłam chwilowo fotografowanie na rzecz ratowania własnego zdrowia. Siedzenie przy komputerze mi nie służy. Zmiany przeciążeniowe w kręgosłupie dają się we znaki do tego zaczęłam nosić okulary. A może dopadła mnie starość? Nie... Starość ma się w głowie! Co teraz robię? Przede wszystkim zrzucam kilogramy. Od stycznia już 4 w dół, a będzie więcej. Biegam, podróżuję, nie próżnuję. Zmieniłam tryb życia na ten sprzed ciąży i dietę, czyli żyję pełnią życia i w pełni aktywnie!

I tak po kolei…

Wspomnienie Włoch

Celem naszego kursu ,,XXI Century Explorative Learning” było zdobycie wiedzy i umiejętności w pracy z uczniami, w tym uczniami o zwiększonych potrzebach, z wykorzystaniem nowoczesnych metod pracy, w tym z użyciem ICT. Oprócz zajęć merytorycznych, przewidziany był program kulturowy. Pojechaliśmy do Włoch pełni nadziei. Z Polski wyruszyliśmy samolotem w nieznane. Dla niektórych z nas był to pierwszy lot. Italia przywitała nas pięknym słońcem, a podczas podniebnej podróży widzieliśmy lądy, morza, piękne wierzchołki gór i prawie żadnej chmurki.

 

Złodziejewskie klimaty

Dawno nic nie pisałam... Dlaczego? Wakacje, a potem z nowym rokiem szkolnym dość sporo pracy. Wolę spędzać czas z dzieciakami na świeżym powietrzu niż przed komputerem, a więc pisanie zostawiłam sobie na deszczowe dni. Wakacje spędziliśmy wędrując górach w Brennej i we Włoszech. Dzieci zwiedziły wiele, ale o tym w innym artykule, w którym pokażę zdjęcia...
Dziś chciałabym się skupić na warsztatach, które miałam przyjemność robić w wakacje i z początkiem roku szkolnego w Złodziejewie, a o których jeszcze nie pisałam...

Szycie i krojenie

Kolejna umiejętność i kolejny pomysł na twórczość... Tym razem kurs krawiecki w Strefie Kroju i Szycia. A wszystko to po to, by szyć stroje dla dzieci i na sesje. Po kursie wiem, że krawcowa ze mnie nie będzie - zbyt mało cierpliwości mam, ale uszyć to i owo będę potrafić... Zatem do sesji fotograficznych moich dzieci i ku ich radości tworzę w Twórczej Pracowni, projektuję i wdrażam kolejne pomysły... A kurs był prześwietny :) Dziewczyny otwarte, pełne pomysłów i nasza Królowa "Krawcowa" z ciętym dowcipem. Polecam każdemu! Publikuję kilka zdjęć - moich prac ze Strefy Kroju i Szycia wraz ze zdjęciem naszej drużyny i dyplomu ukończenia kursu. Tym razem ja w roli modelki ;)

View the embedded image gallery online at:
http://tworczap.o11.pl/index.php/codziennosc#sigFreeId3c5c146e94

 

 

 

Festiwal Górski Wondół Challenge

Festiwal Górski Wondół Challenge, to festiwal na którym miałam przyjemność być po raz pierwszy, choć to już była szósta edycja. Losy tego festiwalu śledzę od początku i go duchowo wspieram, bo też od początku i co roku jestem na niego zapraszana przez wielu znajomych, przyjaciół z KW Katowice i nie tylko. Na ten po raz kolejny zaprosiła mnie Ania Spyra – wpółorganizatorka, a stało się to na cyklicznym czwartkowym spotkaniu u Wandy Xsięskiej. Wandę też zabraliśmy ze sobą.

View the embedded image gallery online at:
http://tworczap.o11.pl/index.php/codziennosc#sigFreeId63cd5431ce

 

Wyzwania

Stało się... Jestem licencjonowanym fotografem po egzaminie państwowym, obroniłam pracę dyplomową pt. "Foto Smaki - fotografia kulinarna w stylu vintage", zaliczyłam wszystkie przedmioty z bardzo zadowalającym efektem, a przede mną drugi etap i wyzwanie - fototechnik. To już będzie szósta moja specjalizacja i szósty egzamin państwowy. Siedzę, przeglądam kursy o grafice rastrowej i wektorowej, animacjach, tworzeniu filmów oraz innych multimediach, wiedząc, że ten egzamin to loteria... Ale cóż trzeba podjąć wyzwanie :) Czeka mnie gorący tydzień - dwa egzaminy państwowe: pisemny i praktyczny, konferencja klasyfikacyjna, a na koniec roku szkolnego... "Bieg dla Słonia" z moim Klubem Wysokogórskim w Katowicach. Wiem, że biec szybko nie będę, ale sprawdzę się na dystansie 7 km! Już zacieram rączki. Trzymajcie kciuki!

A 28 czerwca o 18.30 w Parku Tradycji w Siemianowicach odbędzie się prezentacja absolwentów Fotoedukacji... Będę ;)

Potem już tylko bieg od lekarza do lekarza, ale to już inna historia...

Życie NaTeChwile

Na tę chwilę jestem strasznie zajęta, choć i tak wiele już odpuściłam sobie... Przyjaciele marudzą, że nie mam dla nich czasu. Cóż zrobić, kiedy na głowie praca, dom, szkoła i fotografia. Razem z grupą fotograficzną NaTeChwile zrobiliśmy projekt "Problem". Zdjęcia NaTeChwile razem z moimi zostały pokazane na Międzynarodowym Festiwalu Fotografii w Rybniku. Bardzo żałuję, że wszystkich prac nie mogłam zobaczyć, bo akurat w czasie organizowania wystawy moje dzieci postanowiły mieć gorączkę. Dobrze, że wokół mnie są takie dobre dusze, które pozwoliły zawisnąć zdjęciom na wystawie (dziękuję!). Z góry przepraszam za brak czasu i wyjaśniam, że...

Grupa fotograficzna NaTeChwile


"Zapraszamy kreatywnych, pracowitych  i ciekawych!!! 6 grudnia 2014r. godzina 10.00. 
Spotkanie odbędzie się w Pracowniach Szkoły Fotoedukacja, Siemianowice Śląskie ul. 27 Stycznia 1 III piętro." Tak zapraszali Beata Mendrek-Mikulska i Przemysław Jendroska, znani fotograficy na spotkanie, założyciele Grupy Fotograficznej NaTeChwile.

"Zapraszamy wszystkich zainteresowanych realizacją wspólnych projektów i eksponowaniem ich na wystawach i prezentacjach zbiorowych."

Na odzew z mojej strony jak wiadomo nie trzeba było długo czekać :) Poszłam na spotkanie. Dowiedziałam się, że jest konkurs. Należy nadesłać swoje prace pod wskazany adres mailowy do 31 grudnia. Wysłałam, jak wielu innych z nadzieją. Oczywiście ja wysłałam 31 grudnia - NaOstatniąChwilę :) Po dwóch tygodniach otrzymałam odpowiedź:

"Po wstępnej weryfikacji nadesłanych portfolio chcieliśmy serdecznie zaprosić wybraną 15 na kolejne - już robocze spotkanie Natechwile Projekt. Termin: 23 stycznia - piątek godz. 17.00. Miejsce: centrum Katowic, ale dokładnie jeszcze ustalimy".

Cieszę się bardzo, że wstępnie dostałam się do projektu. Ze mną w grupie są osoby, które tak jak ja fotografują sercem... choć większości nie znam, widzę to na zdjęciach. Zobaczymy co z tego wyjdzie...

2017  tworczapracownia.pl   globbersthemes joomla templates