Fat - Fit Mama

Poświęcam dzieciom, sportom i pracy dużo czasu stąd niewiele piszę i publikuję. Porzuciłam chwilowo fotografowanie na rzecz ratowania własnego zdrowia. Siedzenie przy komputerze mi nie służy. Zmiany przeciążeniowe w kręgosłupie dają się we znaki do tego zaczęłam nosić okulary. A może dopadła mnie starość? Nie... Starość ma się w głowie! Co teraz robię? Przede wszystkim zrzucam kilogramy. Od stycznia już 4 w dół, a będzie więcej. Biegam, podróżuję, nie próżnuję. Zmieniłam tryb życia na ten sprzed ciąży i dietę, czyli żyję pełnią życia i w pełni aktywnie!

I tak po kolei…

Wspomnienie Włoch

Celem naszego kursu ,,XXI Century Explorative Learning” było zdobycie wiedzy i umiejętności w pracy z uczniami, w tym uczniami o zwiększonych potrzebach, z wykorzystaniem nowoczesnych metod pracy, w tym z użyciem ICT. Oprócz zajęć merytorycznych, przewidziany był program kulturowy. Pojechaliśmy do Włoch pełni nadziei. Z Polski wyruszyliśmy samolotem w nieznane. Dla niektórych z nas był to pierwszy lot. Italia przywitała nas pięknym słońcem, a podczas podniebnej podróży widzieliśmy lądy, morza, piękne wierzchołki gór i prawie żadnej chmurki.

 

Złodziejewskie klimaty

Dawno nic nie pisałam... Dlaczego? Wakacje, a potem z nowym rokiem szkolnym dość sporo pracy. Wolę spędzać czas z dzieciakami na świeżym powietrzu niż przed komputerem, a więc pisanie zostawiłam sobie na deszczowe dni. Wakacje spędziliśmy wędrując górach w Brennej i we Włoszech. Dzieci zwiedziły wiele, ale o tym w innym artykule, w którym pokażę zdjęcia...
Dziś chciałabym się skupić na warsztatach, które miałam przyjemność robić w wakacje i z początkiem roku szkolnego w Złodziejewie, a o których jeszcze nie pisałam...

Szycie i krojenie

Kolejna umiejętność i kolejny pomysł na twórczość... Tym razem kurs krawiecki w Strefie Kroju i Szycia. A wszystko to po to, by szyć stroje dla dzieci i na sesje. Po kursie wiem, że krawcowa ze mnie nie będzie - zbyt mało cierpliwości mam, ale uszyć to i owo będę potrafić... Zatem do sesji fotograficznych moich dzieci i ku ich radości tworzę w Twórczej Pracowni, projektuję i wdrażam kolejne pomysły... A kurs był prześwietny :) Dziewczyny otwarte, pełne pomysłów i nasza Królowa "Krawcowa" z ciętym dowcipem. Polecam każdemu! Publikuję kilka zdjęć - moich prac ze Strefy Kroju i Szycia wraz ze zdjęciem naszej drużyny i dyplomu ukończenia kursu. Tym razem ja w roli modelki ;)

 

 

 

Festiwal Górski Wondół Challenge

Festiwal Górski Wondół Challenge, to festiwal na którym miałam przyjemność być po raz pierwszy, choć to już była szósta edycja. Losy tego festiwalu śledzę od początku i go duchowo wspieram, bo też od początku i co roku jestem na niego zapraszana przez wielu znajomych, przyjaciół z KW Katowice i nie tylko. Na ten po raz kolejny zaprosiła mnie Ania Spyra – wpółorganizatorka, a stało się to na cyklicznym czwartkowym spotkaniu u Wandy Xsięskiej. Wandę też zabraliśmy ze sobą.

 

Wyzwania

Stało się... Jestem licencjonowanym fotografem po egzaminie państwowym, obroniłam pracę dyplomową pt. "Foto Smaki - fotografia kulinarna w stylu vintage", zaliczyłam wszystkie przedmioty z bardzo zadowalającym efektem, a przede mną drugi etap i wyzwanie - fototechnik. To już będzie szósta moja specjalizacja i szósty egzamin państwowy. Siedzę, przeglądam kursy o grafice rastrowej i wektorowej, animacjach, tworzeniu filmów oraz innych multimediach, wiedząc, że ten egzamin to loteria... Ale cóż trzeba podjąć wyzwanie :) Czeka mnie gorący tydzień - dwa egzaminy państwowe: pisemny i praktyczny, konferencja klasyfikacyjna, a na koniec roku szkolnego... "Bieg dla Słonia" z moim Klubem Wysokogórskim w Katowicach. Wiem, że biec szybko nie będę, ale sprawdzę się na dystansie 7 km! Już zacieram rączki. Trzymajcie kciuki!

A 28 czerwca o 18.30 w Parku Tradycji w Siemianowicach odbędzie się prezentacja absolwentów Fotoedukacji... Będę ;)

Potem już tylko bieg od lekarza do lekarza, ale to już inna historia...

Życie NaTeChwile

Na tę chwilę jestem strasznie zajęta, choć i tak wiele już odpuściłam sobie... Przyjaciele marudzą, że nie mam dla nich czasu. Cóż zrobić, kiedy na głowie praca, dom, szkoła i fotografia. Razem z grupą fotograficzną NaTeChwile zrobiliśmy projekt "Problem". Zdjęcia NaTeChwile razem z moimi zostały pokazane na Międzynarodowym Festiwalu Fotografii w Rybniku. Bardzo żałuję, że wszystkich prac nie mogłam zobaczyć, bo akurat w czasie organizowania wystawy moje dzieci postanowiły mieć gorączkę. Dobrze, że wokół mnie są takie dobre dusze, które pozwoliły zawisnąć zdjęciom na wystawie (dziękuję!). Z góry przepraszam za brak czasu i wyjaśniam, że...

Grupa fotograficzna NaTeChwile


"Zapraszamy kreatywnych, pracowitych  i ciekawych!!! 6 grudnia 2014r. godzina 10.00. 
Spotkanie odbędzie się w Pracowniach Szkoły Fotoedukacja, Siemianowice Śląskie ul. 27 Stycznia 1 III piętro." Tak zapraszali Beata Mendrek-Mikulska i Przemysław Jendroska, znani fotograficy na spotkanie, założyciele Grupy Fotograficznej NaTeChwile.

"Zapraszamy wszystkich zainteresowanych realizacją wspólnych projektów i eksponowaniem ich na wystawach i prezentacjach zbiorowych."

Na odzew z mojej strony jak wiadomo nie trzeba było długo czekać :) Poszłam na spotkanie. Dowiedziałam się, że jest konkurs. Należy nadesłać swoje prace pod wskazany adres mailowy do 31 grudnia. Wysłałam, jak wielu innych z nadzieją. Oczywiście ja wysłałam 31 grudnia - NaOstatniąChwilę :) Po dwóch tygodniach otrzymałam odpowiedź:

"Po wstępnej weryfikacji nadesłanych portfolio chcieliśmy serdecznie zaprosić wybraną 15 na kolejne - już robocze spotkanie Natechwile Projekt. Termin: 23 stycznia - piątek godz. 17.00. Miejsce: centrum Katowic, ale dokładnie jeszcze ustalimy".

Cieszę się bardzo, że wstępnie dostałam się do projektu. Ze mną w grupie są osoby, które tak jak ja fotografują sercem... choć większości nie znam, widzę to na zdjęciach. Zobaczymy co z tego wyjdzie...

2017  tworczapracownia.pl   globbersthemes joomla templates