12 rudych i 5 wspaniałych

"12 było apostołów, 12 miesięcy ma rok, 12 prac musiał wykonać Herkules, w filmie było 12 małp i 12 gniewnych ludzi. 

12 Rudych z Rudy to projekt bardzo spontaniczny, który powstał w niesamowicie krótkim czasie. Idea jest prosta i przejrzysta jak instrukcje Ikei.

1 miesiąc = 1 ruda. Farbowana, naturalna, w peruce. Panna, mężatka, singielka, wdowa, zakonnica. Nauczycielka, prawniczka, sprzątaczka, bezrobotna.

Nieważne... ma być RUDA i z PASJĄ.

Robimy jej zdjęcie, sama od siebie dodaje krótki opis tego jaka jest, czym się zajmuje i jakie są jej marzenia. Zdjęcia wędrują do kalendarza, kalendarz do ludzi, pieniądze ze sprzedaży przeznaczamy dla jednego potrzebującego mieszkańca Rudy Śląskiej. Sami zdecydujecie dla kogo."

Tak opisuje nasze działania Ela Hybza, jeden z uczestników projektu "Ruda z Rudy".

A oto silna grupa blogerów z Rudy Śląskiej, którzy od lat realizują swe pasje w naszym mieście.

 

Elzbieta Hybza

rudaokiemrudej.blog.pl

Ruda z Rudy, nauczycielka, malarka, aktywistka. Prowadzi stronę Rudzka Szafa, komentuje to co sie dzieje w mieście, a to co się nie dzieje probuje stworzyć. 

Milion pomyslów na minutę i mnóstwo zapału. 

Na potrzebę projektu założyła stronę - bloga.

 

Magdalena Godlewska-Kosak

tworczapracownia.pl

Jest człowiekiem kreatywnym i twórczym. Człowiekiem - orkiestrą. Fotografuje, maluje, pisze, organizuje, zajmuje się dziećmi, uczy innych i się uczy. 

Członek Klubu Wysokogórskiego w Katowicach. Zdobywca Elbrusa i najwyższych szczytów Europy. Podróżnik. Twórca stron FB: Rodzice Aktywni-Aktywne Dzieci, Śląsk w obiektywie, Rowerem po Śląsku, Kajakiem po Śląsku, Wspinanie na Śląsku oraz stron swoich szkół ZSP nr 4 w Rudzie Śląskiej oraz ZSO nr 1 w Chorzowie (poprzednia jej strona - magdaityle.pl cieszyła się ogromną popularnością, miała ponad 305 tys. odwiedzin).

Współorganizator, współpomysłodawca i konferansjer festiwalu o tematyce górskiej „Lawiny 2006 – festiwal gór”. Współtwórca wystawy fotografii zorganizowanej na rzecz schroniska dla zwierząt w Rudzie Śląskiej oraz kalendarza „4 razy azyl” ze zdjęciami zwierząt. 

Główny bohater filmu dokumentalnego TVP3 „A ja zostaję” oraz „Trafiony zatrudniony”. Wielokrotnie nagrodzony nauczyciel za pracę dydaktyczno-wychowawczą. 

Oprócz wiedzy biologicznej (bo z wykształcenia jest magistrem biologii), ma szeroką wiedzę informatyczną. Zajmuje się ogólnie rozumianą grafiką i multimediami. Ma doświadczenie we wprowadzaniu europejskiego systemu ISO. Skończyła również kurs kucharski i świetnie gotuje. Dzieli swoje pasje z dwójką swoich dzieci i internautami.

 

Łukasz Cyrus

shutter12.blogspot.com

Zapalony wspinacz sportowy, fotograf z Rudy Śląskiej. Uwielbia spędzać czas poza domem, eksplorować, zwiedzać, próbować i kosztować. Fotografuje wszystko, ale w szczególności upododobał sobie portrety i akty. Pięknie potrafi pokazać kobiecość na zdjęciach. 

Z wykształcenia nauczyciel angielskiego w szkole średniej. Prowadzi szkołę języków obcych: bestway.net.pl

 

Marta Dziekańska

projektpozytywka.pl

Pozytywna kobieta, obecnie mieszkająca poza Rudą Śląską, ale bardzo z nią związana. Na co dzień i od święta mama dwóch Pszczółek Maii i Gucia. Żona, kobieta poszukująca. 

Kręcone włosy i pokręcona osobowość. Pełna pomysłów. Wiecznie uśmiechnięta. Najlepiej czuje się w dżinsach, podkoszulku i adidasach. 

Kompletnie nie potrafi poruszać się na obcasach choć uważa, że to fajne i kobiece.

 

Beata Dawid

beatrishya.blogspot.com

Studentka Politechniki Śląskiej. Interesuję się wizażem, modą, ale także motoryzacją. Blogowaniem zajęła się już kilka lat temu. Po przebrnięciu przez setki blogów modowych, kosmetycznych oraz o szeroko pojętej tematyce wizażu, podjęła się stworzenia własnego. Blog pobudza do życia z głową pełną inspiracji, pomysłów i świeżego spojrzenia na wiele spraw.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

2017  tworczapracownia.pl   globbersthemes joomla templates