Kaufhaus i Modna Ruda

W sobotę uczestniczyłam w wielkiej wymianie ciuchów w Rudzie Śląskiej - SWAP Party. Jak zwykle wpadłam na imprezę projektu "Modnej Rudy" na ostatni moment. Będąc pilną uczennicą fotografii, nie chciałam opuścić zajęć, ale równocześnie chciałam pokazać mojej grupie ciekawe wydarzenie i miejsca do fotografowania w Rudzie Śląskiej. SWAP Party świetnie wpisywało się w przewidzianą tematykę zajęć Fotoedukacji. Namówiłam naszego nauczyciela reportażu - znanego fotoreportera Arkadiusza Ławrywiańca, aby razem z grupą foto odwiedził to wydarzenie. Udało się, choć trochę mam wyrzuty sumienia, bo wymagało to od grupy dużych poświęceń. Podróżując tramwajami grupa fotoreporterów w tym dniu z mojej winy przejechała pół śląska, aby się tam dostać. Myślę jednak, że było warto! Zresztą sam Pan Arek stwierdził, że "bardzo ciekawe te miejsca w Kaufhausie", a grupowicze też wypowiadają się, że jeszcze tam wrócą. Z tego co widziałam SWAP Party cieszyło się dużym zainteresowaniem. Znajome mi dziewczyny powymieniały się ciuchami i zadowolone są, że zwolniły im się miejsca w szafie. Mam nadzieję, że to pierwsza i nie ostatnia tego typu impreza w Kaufhausie, bo w końcu ten najstarszy dom towarowy tętni życiem! Widać, że jest zapotrzebowanie społeczne na takie imprezy, a więc to strzał w dziesiątkę projektu "Modna Ruda". Organizatorzy wycieczki po podziemiach i strychu Kaufhausu stanęli na wysokości zadania! Ostatnio jak tam byłam - zwiedzałam pomieszczenia, teraz wzbogacone o eksponaty pamiętające zamierzchłe czasy i PRL. Poza tym postarano się o prezentacje multimedialne. Dumna byłam jako rudzianka pokazując grupie foto miejsce, gdzie były kręcone znane polskie filmy takie jak:  "Paciorki jednego różańca", "Grzeszny żywot Franciszka Buły" czy "Śmierć jak kromka chleba". Zaciekawiła mnie stara tablica lokatorów jednego z budynków na Szlafhausie (eksponat w piwnicach) na której widniało nazwisko Pana Stani - z tego co mówiono rodziny naszego byłego prezydenta. 

Ogólnie wypad uważam za udany, a czas tam spędzony za niestracony!

A dziś...

Zaczynamy wielkie odliczanie do Finału Projektu Modna Ruda. Nie jest to jednak finał fotoprojektu. Projekt "Rude z Rudy" trwa do sierpnia 2014.

W piątek 29 listopada w godzinach 17.00 - 19.00 wernisaż wstępnych prac "Rudych z Rudy" oraz prac poplenerowych i występ Teatru Bezpańskiego. Zapraszam wszystkich serdecznie!!!!

W sobotę o 15 w CH Europa Centralna casting z udziałem Joanny Krupy. Mam nadzieję uściskać dłoń boskiej Dżoanny. Mąż już mi zazdrości ;) Wieczorem o 19.00 najważniejsze prezentacje oraz wybory Rudej. Wielka Gala na którą idę jako VIP ;) Kupiłam sobie z tej okazji kieckę, a jutro najlepszy fryzjer w Polsce - Damian Duda zabiera się za moje włosy! Mam nadzieje przekształcić się z larwy w motyla. Jestem ciekawa metamorfozy.

Przed nami jeszcze internetowe wybory Rudej!

Ja trzymam kciuki i kibicuję mojej uczennicy - Patrycji Preszer. Brakuje jej jeszcze trochę głosów, aby zająć 1 miejsce. Dlaczego Patrycja powinna wygrać? Nie dlatego, że jest moją uczennicą.

1. Patrycja jest z Rudy Śląskiej,

2. Jest piękną, naturalnie rudą dziewczyną,

3. Ma swoje pasje i hobby - pięknie tańczy!

4. Dziewczyna jest młodziutka i całe życie przed nią, dajcie rozwinąć jej skrzydła.

Zagłosujcie na nią, to głos niezmarnowany: GŁOSUJCIE TU! Lajkujcie zdjęcie Patrycji i angażujcie w to innych!

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

2017  tworczapracownia.pl   globbersthemes joomla templates