Tropiciele Historii Rudy Śląskiej

Rozpoczęłam nowy projekt Tropiciele Historii, jako członek grupy nieformalnej przy Rudzkim Stowarzyszeniu IN-NI w składzie: Olek Orszulik, Krzysiu Kasprzyk i ja. Świetnie nam się współpracuje. To pierwszy mój unijny projekt, który miałam okazję pisać. Podobno na ok. 600 projektów przeszło ok. 100, w tym nasz - to duży sukces. 

Główne działania projektu będą realizowane na terenie miasta Rudy Śląskiej, w miejscach historycznie ważnych. Projekt ma na celu ocalić od zapomnienia historię ludzi i miejsc naszego miasta poprzez nawiązanie współpracy wielu pokoleń. Będziemy tworzyć rudzkie fotokasty. Fotokastem (prezentacją zdjęć połączoną z nagraną historią opowiedzianą przez ludzi) można połączyć świat cyfrowy - teraźniejszy z analogowym – przeszłym. Świat komputerów, nowych mediów trafia do młodzieży, a historia nie koniecznie. Natomiast starsi ludzie boją się komputeryzacji i przez to ich opowieści nie trafiają do młodych, gdyż tradycyjna – pamiętnikowa forma jest dla nich nieciekawa. Uczestnicy projektu mają za zadanie być łącznikiem między pokoleniem starszym – przekazującym historię, a młodym pokoleniem, posiadającym narzędzia i mówiących językiem rówieśników.

Choć konkurs kierowany jest do młodzieży, w tworzeniu fotokastów mogą brać udział wszyscy, którym zależy na zachowaniu historii Rudy Śląskiej. Można opowiedzieć w nim historię miejsca, swojej rodziny, czy wydarzenia, które w dawnych czasach miało miejsce na terenie Rudy Śląskiej. Zapraszamy całe rodziny do projektu i WSZYSTKIE pokolenia!

Fotokast jest nowatorską formą w świecie multimediów i staje się coraz bardziej popularny. Ze względu na to, że łączy obraz ruchomy, nieruchomy i dźwięk daje pełny obraz sytuacji i miejsc. Jego realizacja stanowi duże wyzwanie. Zdjęcia muszą być dobrej jakości, dźwięk również, a całość musi współgrać z treścią. Historie opowiedziane przez uczestników mają poruszyć i zaciekawiać zarówno treścią jak i formą. Będąc blisko ludzi mają łączyć pokolenia. Osoba, która stworzy w naszym projekcie fotokast staje się prawdziwym profesjonalistą w dziedzinie fotografii i multimediów oraz Tropicielem Historii.

Szczeóły projektu:

www.facebook.com/TropicieleHistorii

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

2017  tworczapracownia.pl   globbersthemes joomla templates