Kalendarz "Rudzkie Smaki"

Poproszono mnie o zrobienie zdjęć do kalendarza w "postarzonym" stylu, w którym od lat robię zdjęcia potraw jako kobieta w kuchni, fotograf i Rudzianka. No i od dziś kalendarz "Rudzkie smaki" już jest, można go powiesić na ścianie i podziwiać. Cieszę się, że wzięłam czynny udział w przedsięwzięciu, które zaangażowało wielu Rudzian, połączyło tradycję ze sztuką, którą przecież nie tylko jest fotografia. Na zdjęciu pomysłodawcy dań trzymają otwartą stronę kalendarza ze swoją potrawą. Kalendarz został wydany przez Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta UM w Rudzie Śląskiej, a obecnym na zdjęciu wręczała go Pani Prezydent. 

Mieszkańcy naszego miasta dzielili się swoimi przepisami przez cały rok. Swoje dania prezentowali na spotkaniach przy piekaroku biorąc udział w konkursie "Rudzkie smaki". Kalendarz jest podsumowaniem konkursu, a jednocześnie praktyczną książką kucharską przygotowaną przez samych mieszkańców.

O kalendarzu napisano w artykułach Wiadomości Rudzkich i wielu portali miejskich.

 

Modna Ruda

Trochę czasu minęło od projektu i gali finałowej Modnej Rudy i dopiero teraz mam chwilę napisać kilka słów. Piękne to było wydarzenie i świetny projekt. Oby więcej takich w naszym mieście. Sama gala na wysokim poziomie. Mogliśmy wybierać Rudą Roku. Bardzo kibicowaliśmy mojej uczennicy Patrycji Preszer, która ostatecznie została Rudą Kochłowic oraz Blogerów i Internautów. Wszyscy znajomi facebookowi Patrycji ją wsparli. Nie wiem kto się bardziej denerwował trzymając za nią kciuki ona, czy my. Ostatecznie Rudą Roku została rudzianka - Estera Brożek. Na gali zobaczyłam piękne kolekcje śląskich projektantów, spotkałam wielu ciekawych ludzi. Uroczystość uświetniła Joanna Krupa, którą miałam okazję poznać z bliska. Piękna kobieta, ideał urody. Modna Ruda uświadomiła mi, że mamy się czym chwalić, że mamy specjalistów od mody znanych na całym świecie, że mamy Mistrzów Europy i Świata wizażu oraz fryzjerstwa.

Podsumowanie wydarzenia to folder wydany w wersji papierowej i elektronicznej, w którym znalazła się Twórcza Pracownia: Folder Modny Śląsk

Rudzkie szafy w ruch!

Miejsce: Ruda Śląska - Kaufhaus. SWAP PARTY czyli wielka wymiana ciuchów. Będziemy na niej dość późno, bo jeszcze zajęcia z reportażu w Fotoedukacji... Ale może uda nam się wszystkich wyrwać w plener właśnie tam?! Możecie wziąć swoje ciuchy i się wymienić z innymi. My będziemy szukać oryginalnych nakryć głowy i strojów do zdjęć. 

Szczegóły na www.rudaslaska.pl/modna-ruda oraz na facebooku:

MODNA RUDA

KAUFHAUS

Konstruktywna krytyka "Modnej Rudy"

Konstruktywna krytyka jak podaje Wikipedia to rodzaj krytyki, która charakteryzuje się tym, że osoba krytykująca przedstawia lub sugeruje jednocześnie sposób lub sposoby rozwiązania problemu poddanego krytyce. Można ten rodzaj krytyki zaliczyć do krytyki wyższego poziomu w przeciwieństwie do zwykłej krytyki pozbawionej tej cechy.

Zaczynam więc od wyższego poziomu, poddając krytyce wydarzenia sobotniego popołudnia. Jeśli ktoś poczuje się urażony - przepraszam, nie było to moim zamiarem. W Rudzie jest co naprawiać...

View the embedded image gallery online at:
http://tworczap.o11.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeId43346e4579

Festiwal miłośników gór "Lawiny"

Pierwszy raz Lawiny odbyły się 10 grudnia 2006 r. w Miejskim Centrum Kultury - Rudzie Śląskiej - Nowym Bytomiu.

Przy współpracy z Krystianem Bacą i Stowarzyszeniem In-nI udało się wszystko wspaniale zorganizować. Początkowo termin festiwalu był wyznaczony na listopad, potem na 9 grudnia. Ze względu na tragedię w Kopalni "Halemba" impreza została przeniesiona na 10. Dopisała nam frekwencja. Pomimo niedzieli i małego rozgłosu medialnego pojawiło się wiele osób. Ludzie byli wszędzie. Z braku miejsc na sali, siedzieli również na schodach. Początkowo festiwal miał być zwykłym pokazem slajdów kilku osób - tak myślał Krystian. Jednak gdy się poznaliśmy okazało się że mamy więcej pomysłów na festiwal. Impreza przerosła nasze oczekiwania. Wszystko potoczyło się w sposób iście lawinowy - pomysł - ludzie - realizacja... w 2 miesiące! Pomysł ten wypalił. Ja i Krystian mieliśmy wielu przyjaciół, którzy nam w tej imprezie pomogli - ja z Klubu Wysokogórskiego w Katowicach, on z TOPR i było nam przez to łatwiej... Atmosfera pierwszego festiwalu była wspaniała! A pokazy, prelekcje i występ zespołu Grojcowianie wyśmienity.

Lawiny są organizowane do teraz, tylko już beze mnie. 

Jestem współpomysłodawcą, współorganizatorem i pierwszym konferansjerem tego festiwalu. Jako dobry duch tego wydarzenia promuję Lawiny, bo przecież poniekąd to troszkę moje dziecko, które ma się świetnie :)

Lawiny 2013 odbędą się 23 listopada w MCK w Nowym Bytomiu. Szczegóły na stronie FB: Spotkania Górskie "Lawiny"

Plakat z pierwszego festiwalu, który tworzyliśmy, film oraz fotorelacja wraz z wycinkami z gazet...

2017  tworczapracownia.pl   globbersthemes joomla templates